Wyjątkowa wystawa w odrestaurowanym Pałacu Kamieniec

AksambalI

W sobotę, 14 listopada, Pałac Kamieniec zaprosi na wystawę linorytów artystki Joanny Tumiłowicz. Wernisaż będzie połączony z występem wokalnym Olgi Tumiłowicz.

Wystawa „Bal maskowy” zostanie otwarta w komnatach pałacu o godz. 14. Zaskoczy zarówno treścią, łączącą sztukę dawną z nowoczesnym przekazem, jak i interaktywną formą. Obok linorytów będzie tam można obejrzeć niezwykłe przedmioty będące uzupełnieniem grafik. Zwiedzający zostaną zaproszeni także do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami.

Autorka linorytów, Joanna Tumiłowicz, jest  graficzką i malarką z wykształceniem plastycznym, muzycznym i matematycznym. Wystawia swoje prace w kraju i za granicą. Obecnie pracuje nad doktoratem na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Podczas wernisażu wystąpi Olga Tumiłowicz, córka Joanny – z wykształcenia śpiewaczka i germanistka.  Popularyzuje wśród młodzieży sztuki plastyczne i muzykę oraz kulturę niemieckiego obszaru językowego. Prowadzi zespoły muzyczne i występuje na koncertach solowych – zarówno w kraju, jak i za granicą.

Pałac Kamieniec w czerwcu tego roku otworzył się po gruntownym remoncie. Oferuje swoim gościom noclegi i stara się być jednym z ośrodków kulturalnych na mapie Hrabstwa Kłodzkiego, zapraszając na koncerty i inne wydarzenia artystyczne. Rezydencja została wzniesiona w XVIII w. Należała m.in. do rodów von Mutius i Möbius,  von Seherr-Thoss oraz hrabiów von Ohlen und Adlerskron. Zniszczona w czasie II wojny światowej i dewastowana przez wiele lat po niej, w 2009 r. trafiła w ręce prywatnych właścicieli, którzy kupili ją od Agencji Nieruchomości Rolnych i przywrócili dawny blask. Więcej na temat zabytku na www.palackamieniec.pl.